TASUTA väljakutse: pildista oma toitu!

Kas sulle tundub, et su toitumises on midagi valesti?
Aga päris täpselt ei tea, mis see on või kust alustada?
 
Esimene samm mis tahes muutuste tegemisel on märkamine. Seepärast lõingi 5-päevase TASUTA  väljakutse, mille jooksul kutsun sind esmalt kõiki neid ampse tähele panema, mille päeva jooksul ära sööd.
 
Toitude märkamise ja pildistamise väljakutse toimub 16.-20. augustil 2021 ehk esmaspäevast reedeni.
 
Nende 5 päeva jooksul kutsun sind oma toitu märkama.
Veel ei ole muutuste tegemise aeg.
Alustame märkamise, teadvustamisega.
 
 

Kuidas see käib?

  1. Liitu kinnise Facebooki grupiga TASUTA VÄLJAKUTSE: Pildista oma toitu, märka, mida sööd!
  2.  Pildista 5 päeva jooksul kõiki oma toite ja laadi pildid vastavate postituste alla (nt. “esmaspäeva hommikusöök”). Enne midagi ära süüa ei tohi, kui sa pole seda jäädvustanud! Ilusaid pilte tegema ei pea, aga võid soovi korral kaunimaks sättida küll.
  3. Vaata ka, mida teised söövad. Kommenteeri, küsi retsepti, anna vajadusel nõu! Ole avatud ja viisakas. Teiste kritiseerimine pole lubatud. Toitumine on tundlik ja privaatne teema. Küsimusi võid aga julgelt küsida, kui soovid teada, kuidas keegi mingit põnevat toitu valmistab.
  4. Väljakutse lõpus teeme kiire kokkuvõtte ja analüüsi, kuidas meil kõigil läks.

Kuidas aitab enda toitude pildistamine?

  • Siinkohal ei püüa me hakata muutusi läbi viima, aga samas võivad need ka iseenesest tekkida. Reegel on see, et süüa võid vaid seda, mille oled pildile püüdnud ja postitanud. Ei lähe kapist lisaampse otsima! Sätid toidu taldrikule, teed pildi ja siis sööd. Teadmine, et sul tuleb kogu oma toitu 5 päeva teistelegi näidata, võib samas olla väike motivaator paremate valikute tegemiseks.
  • Tee pildid ka jookidest! Ka need sisaldavad kaloreid (v.a. tavaline vesi).
Mina võtan ka osa!
Teen need 5 päeva ise kaasa, nii et näed, kuidas toitub dieedil olev võistlussportlane, kes kõik oma ampsud ära kaalub. Ma ei järgi küll klassikalist toitainete jaotumist, kuna eesmärk on keha koostist muuta, aga üldisi tervislikkuse põhimõtteid järgin ikka.
Lõpus võtame protsessi kokku ja jagame muljeid.