Podcast Fitnessijutud – millega tegu on?

Podcast “Fitnessijutud” hakkas mind ideena kummitama aprilli algul. See juhtus umbes samal ajal, kui alustasin võistlusdieediga. Lülitusin fokusseeritud ettevalmistusperioodi. Ühtlasi tundsin, et tahan teha midagi veel suuremat. Tahtsin sügiseks valmistuda ning samas ka maailmale rohkem väärtust pakkuda.

Kuna see idee mind rahule ei jätnud, joonistasin ühes programmis valmis mõistekaardi. Taipasin, et ideid on mul enam kui paari episoodi jagu. Taipasin, et fitnessile saab läheneda väga erinevatel põnevatel viisidel. Taipasin, et just seda tahangi teha! Arutasin ideed paari fitnessiinimesega ja nad olid sama vaimustuses kui mina. Lasin andekal sõbrannal disainida vinge lillat värvi logo, salvestasin sõbraga esimese osa, seadistasin kõik Spotify jaoks ära ja nii see algaski.

30. aprillil ehk samal päeval, mil istusin ise Eesti karikavõistluste publikus ja elasin kaasa tiimikaaslastele, vajutasin ka “Publish” nuppu. Ametlikult teatasin maailmale uuest podcastist 2. mail. Sealt edasi olengi igal esmaspäeval ühe episoodi avaldanud. Kolmanda kuu alguseks ehk 1. augustil ilmus episood number 14.

Kolm peamist põhimõtet

Kui tahad teada saada, millest podcastis vestlen, kuula ära kõik episoodid! Teemasid on seinast seina. Olen nende unikaalsete kombode ja eriliste kohtumiste üle väga uhke ja rõõmus. Toon ka siin välja kolm peamist põhimõtet, millest podcasti tehes juhindun.

Fitness on enesearengu meetod.

Sportlastel arenevad välja teatud omadused, mis muudavad nad ka tõhusamateks inimesteks. Kes iganes fitnessi teekonna ette võtab, asub tegelikult laiemale enesearengu teekonnale. Selleks, et ennast täiustada ja inimesena kasvada, ei pea fitnessi tingimata võistlusspordina tegema. Ka teadlikult ja teadvustatult harrastades toimub areng. Fitnessis on teatavad süsteemid, tööriistad ja meetodid, mis muudavad elu üldisemalt tõhusamaks. Näiteks aja juhtimine – selleks, et kõik trennid tehtud saaks ja samas ka sotsiaaleluks aega jääks, tuleb õppida aega väärtustama ja juhtima. Teine oluline tööriist on ka meal prep, mida ise väga palju kasutan ning läbi oma Instagrami konto ja retseptiraamatu teistelegi õpetan.

Fitnessi kaudu õpid järjepidevust, tugevate harjumuste loomist, distsipliini. Kui sellega hakkama saad, õnnestuvad sinu käes ka kõik muud asjad. Fitnessiga teadlikult tegevad inimesed võtavad need oskused endaga ka muudesse eluvaldkondadesse.

Fitnessi elustiilist saab igaüks midagi üle võtta.

Sa ei pea hakkama võistlussportlaseks, et fitnessist kui elustiilist kasu saada. Võid sellest üle võtta väikseid jupikesi, mis konkreetselt sinu elu ja rütmiga sobituvad. Ka podcastis üritan fitnessi erinevaid tahke välja tuua. Otsin seoseid, kuidas neid pisikesi killukesi tavainimese ellu sobitada. Fitnessi tööriistad ja meetodid on loodud sinu täiustamiseks nii kehaliselt kui vaimselt. Podcastist saadki ideid, kuidas neid parimal moel rakendada. Samuti saad piiluda võistlussportlaste elustiili telgitagustesse. Kui seal toimuv võib sulle ekstreemne tunduda ning midagi otsekui üle võtta pole, siis võid sealt vähemalt inspiratsiooni ammutada.

Fitnessi saab täiustada väga erinevate eluvaldkondade abil.

Ka fitness ise saab teistelt elualadelt innustust. Fitness elustiilina tähendab enese vormis hoidmist. Mõnes mõttes on see nagu inimeseks olemise kunst. Sedasorti tegevus saabki omakorda igalt poolt mujalt sisendit. Oma podcastis Fitnessijutud vestlen enamikel kordadel erinevate külalistega. Kasutan oma tutvusringkonnas leiduvaid vahvaid inimesi, kes on mingis valdkonnas tegijad. Mõni neist ei pruugigi otseselt fitnessiga seotud olla. Samas olen kõigi puhul leidnud seose, vahel täiesti üllatusliku. Näiteks võrdlesin fitnessi ja emadust – mõlemad on enesearengu kiirteed.

Mul on hea meel, et minu ümber on nii mitmekülgsed inimesed, kellelt on palju õppida. Vaimustun ise paljudest valdkondadest. Võtan igast uuest asjast just endale sobivaima osa ja asetan selle oma ellu. Sama teen külalistega vesteldes: nopin nende fookusalalt välja selle osa, mis on mulle ja kuulajatele kasulik ning toetab fitnessiteekonda.

Areng jätkub!

Podcastist on saanud minu iganädalane konstant. Uus episood tuleb välja esmaspäeval. Salvestan millalgi eelneva nädala keskel. Esialgu salvestasin külalistega kodus, sest mul on üks mikrofon olemas. See polnud aga päris see. Nii kolisingi Maakri tänaval asuvasse Worklandi podcastiruumi, kus saab salvestada kahe mikrofoniga ning kõrvaklappidest heli kuulata. Stuudios on tore, kvaliteet on parem, kuid nüüd mõtlen vaikselt koju korralikuma varustuse hankimisele. Nii ei peaks stuudio lahtiolekuaegadest sõltuma ning saaks graafikusse rohkem paindlikkust. Uurin ja tegutsen, arenen pidevalt edasi.

Mõtlen alati paar nädalat ette ja suhtlen sobivate külalistega, et salvestusajad kokku leppida. Nuputan ka erinevaid teemasid, mida käsitleda. Kui sul on ettepanekuid uute vaatenurkade ja külaliste osas, jäta siia postituse alla kommentaar või kirjuta mulle Instagramis. Võibolla oled just sina mu järgmine külaline?

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga