Kogukond tõstab su kõrgustesse – vali teekonnale toetavad inimesed

Kogukond ehk sind ümbritsevad inimesed mõjutavad sind. Ja sina mõjutad inimesi enda ümber. See on kahepoolne protsess. Kogukond sinu ümber on sinu sotsiaalne keskkond. See on ühtlasi ka osa keskkonnast, mida saad ise muuta. Ma ise valin inimesi enda ümber näiteks päris palju vastavalt sellele, mis on mu tolle perioodi arengusuunad.

Sinu kogukond: 5 lähedast inimest

Väidetavalt oled sa kombinatsioon 5 kõige lähedasemast inimesest, kes su ümber on ja kelle energiat enda ligi lubad. Mõtle, kes on need 5 inimest, kellega enim suhtled ja kellesse enim aega panustad. Mõtle, kui sarnased on sinu ja nende tervis, eesmärgid, suhe rahaga, karjäär, sotsiaalne elu, mõtteviis. Võibolla pole sa sellele varem tähelepanu pööranudki, kuid nad panustavad palju sinu praegusesse minasse. Ja sina panustad omakorda nende omasse. Sestap tasub teiste inimestega suheldes alati täielikult kohal olla ja lubada oma tugevustel särada. Jagades muutuvad su tugevused veelgi tugevamaks, sest peegelduvad teistelt ka tagasi.

5 inimest, kes sind väestavad või nõrgestavad

Need 5 inimest, kellele kingid suurima osa oma ajast, mõjuvad sulle laias laastus kas väestavalt või nõrgestavalt. Nad kas aitavad sul kasvada või röövivad energiat. Tõsi, vahel käivad kasv ja energiakadu käsikäes: kasvad seeläbi, et keegi püüab sind nõrgestada, kuid sina astud sellele vastu ja saad vastukaaluks hoopis jõustatud.

Usun, et oled oma teekonnal enim toetatud, kui sind ümbritsevad inimesed aitavad sul järjest edasi sammuda. Kas väikeste või suurte sammudega, aga edasi. Jõudu andvad inimesed panevad su mõtlema, inspireerivad ja tõstavad su kõrgustesse. Nende toel julged sa edasi liikuda. Muidugi võib see vahel tähendada ka kergelt ebamugavaid olukordi, kus nad sind torgivad. Kui see kõik tuleb armastavalt positsioonilt, tunned end turvaliselt ja soovidki edasi liikuda. Sa oled hoitud.

Kõige lähedasemad inimesed su ümber võivad olla su partner, lapsed, vanemad, õed-vennad, kolleegid, sõbrad, trennikaaslased. Võta korra hetk ja pane kirja 5 inimest, kellega enim aega veedad. Kui neid nimesid kirja panned, siis mis on esimene esilekerkiv tunne? Rõõm? Kas muigad vaikselt sellele inimesele mõeldes? Kas hammustad huulde? Esimene reaktsioon on õige. Usalda oma kõhutunnet. Tuvasta, mis tundeid sinu viisik sinus tekitab. Mida sa tegelikult tunda soovid? Kas tunned end lõksus või tiivustatuna?

Kogukond vastavalt eesmärkidele

Enesearenguga tegeledes oled pidevalt kasvamas ja kuhugi teel. Kui su ümber on kannustav kogukond, lohutab see sind raskematel hetkedel ja muudab õnnelikud hetked eriti kirkaks. Kogukond lubab imedel juhtuda. Kogukond ise on mõnes mõttes samuti ise. See on ime, mille loomine on sinu võimuses.

Leia oma fookus

Mis on sinu teekond? Millele sa hetkel enim keskenduda soovid? See võib olla teatav seisund, näiteks tugev ja toonuses keha või stabiilne energiatase kogu päeva lõikes. See võib olla konkreetne lõpetatav asi nagu raamatu kirjutamine. Hinga korra sügavalt sisse ja välja. Küsi endalt, mida sa tegelikult tahad. Kui saaksid maailmas ükskõik mida, siis mis see oleks? Mis paneb su hommikul voodist tõusma? Mis lükkab su kirega tegutsemisenergiasse?

Vali oma kogukond

Kujutle, et möödunud on 3 kuud. Sa oled õnnelik, sest oled saavutanud oma mis tahes eesmärgi või vähemalt sel teekonnal kaugele liikunud. Kes seisab sinu kõrval? Kes plaksutab, sest teadis, et sinus on see vägi olemas? Kes vangutab pead, sest ei uskunud su õnnestumisse, kuid peab nüüd oma eksimust tunnistama? Vaata neid inimesi enda ümber. Kas need, kes sinusse ei uskunud ja sind nõrgestasid, väärivad nii palju sinu tähelepanu? Aeg on meie suurim väärtus. Pühenda oma aega inimestele ja eesmärkidele, mis sind tõeliselt kõnetavad. Neile, kes annavad sulle ja kellele sa soovid ka ise rõõmuga anda. Neile, kellest mõtlemine toob sulle naeratuse näole.

Sa saavutad eesmärgid 10 korda kiiremini, kui teatud perioodiks pühendud ja ebavajaliku elust eemaldad. See võib tähendada, et veedad oma parima sõbraga vähem aega. Ta on sinu jaoks küll tohutult armas inimene, kuid ei pruugi olla seotud konkreetse eesmärgiga. Kui soovid näiteks kaalu langetada, kuid see sõber tahab sinuga ainult pidutseda ja restoranis kõhtu punni süüa, siis on targem mõneks ajaks temast paus võtta. See ei tähenda, et sa ei hooli temast. See tähendab, et hoolid endast ja oma eesmärgist rohkem ning oled valmis selle nimel tööd tegema.

Tõmbu eemale armastavalt

Sa ei pea talle ütlema, et nii, nüüd ma ei soovi sind näha. Sa võid. Igal juhul kommunikeeri see sõnum armastavalt. Kui nad küsivad, miks eemale tõmbusid, selgita, kui oluline on sinu jaoks mingi eesmärk. Rõhuta oma eesmärki. Ära ründa neid otse. Ära ütle neile, et nende elustiil on vale, sest keegi ei taha seda kuulda. Usu mind, nad saavad sellest isegi aru, et see on sinu silmis vale. Kui sa hakkad jõuliselt hoopis vastassuuna nimel tööd tegema, näevad nad, sul on teine tee. Kui suudad neid inspireerida, sprindivad nad võibolla sulle järele ja ühinevad sel vägeval teekonnal ning loote üheskoos parema tervise. Mingil juhul ära lase end maha suruda. Kui sul on hea hoog sees, ära luba teistel end pidurdada.

See kehtib ka pere puhul. Kui sul on vedanud sellega, et su pereliikmed mõtlevad sarnaselt, saate ühiselt areneda. Töötate tiimina, kes loob enda parimat elu. Kui pere aga sinu enesearenguga kaasa ei tule, võid vajadusel neist natuke eemalduda. Tee seda aga väga armastavalt. Ära kunagi nähva. Selgita: “mu tervis on minu jaoks oluline ning soovin selle kallal praegu töötada, et teiega koos paremat elu nautida ja kauem elada”.

Mõtle, keda enda ümber vajad

Igal juhul püüa oma vastaseid mõista. Lähene sellele nii: kõige valjuhäälsemal vastasel on tõenäoliselt seljataga mingi väga sügav ja valus kogemus. Ta on õnnetu. Sinu areng haavab teda, sest sa sööstad temast ja tema õnnetusest eemale. Ta kardab sind kaotada. Kuid sa ei saa lasta sel ennast peatada. Teda saad sa aidata alles siis, kui oled ennast korda teinud. Pole mõtet koos õnnetud olla. Sihi oma eesmärgi suunas, ole eeskuju! Võibolla leiate kunagi taas läheduse, kui ta on valmis seda vastu võtma. Võibolla pole te enam kunagi nii lähedased. Ka see on normaalne. Inimesed tulevad ja lähevad, kui on andnud sulle õppetunni, mille jaoks nad su ellu tulid. Mõned jäävad ja nendega lood sügavamaid suhteid. Kõik pole tulnud, et jääda. Lepi sellega. Kui sa ise muutud, vahetuvad ka inimesed sinu ümber.

Liigun elus tsükliliselt

Olen elus käinud läbi palju arenguteekondi. Taipasin, et inimesed mu ümber vahetuvad vastavalt mu põhifookusele. Leppisin sellega. Läksin sügavamale uutesse inimsuhetesse, ammutasin sealt kõik vajaliku, liikusin edasi, kui oli aeg. Ma ei ole otseselt kedagi hüljanud. Lihtsalt edasi liikudes tekib mu ümber uus kogukond – sarnaselt mõtlevad inimesed, sama hobi või spordialaga tegelejad. Ja nad on sel hetkel õiged. Ma usaldan, et nad on õiged. Kui mu fookus muutub, vahetan kergelt ka inimesi enda ümber. Liigun uute kohta, tervitan uusi inimesi ning kuidagi loomulikult pole mul enam vanade jaoks aega. Kui nad ise ühendust ei võta, siis nii see jääbki. Tõsi, vahel jõuan ka ise ringiga eelmiste tutvusteni tagasi. Ka see on normaalne. Ju siis vajan neid inimesi taas. Elu pole lineaarne, vaid tsükliline. Ja ringjas liikumine on omal moel kaunis!

Kus on sinu kogukond?

Sul on fookus paigas. Sa tead, kuhu soovid liikuda. Sa vaatasid üle, kes on hetkel sinu ümber. Avastasid, et 5 lähedasest inimesest mõni ei toeta su teekonda. Vajad uut energiat, uusi inimesi. Keda täpsemalt? Ära hakka mõtlema konkreetsetele nimedele. Võibolla pole sa neid inimesi veel kohanud. Nad on sinu seni avastamata kogukond. Pane kirja OMADUSED, mida sel teekonnal vajad. Milliseid isiksusi vajad end toetama? Kas tahad, et keegi sind julgustavalt seljale patsutaks? Kas tahad, et keegi lihtsalt olemas oleks ja sinuga koos trenni ilmuks? Kas tahad kedagi, kes pakatab tervislike toitude ideedest ja on nagu kõndiv retseptivaramu?

Milliseid superkangelasi tahad enda elumuutvale rännakule kaaslaseks?

Milliseks superkangelaseks oled sa ise valmis saama?

Mealpreppijate ja kehahäkkijate kogukond

Kogukond on mul juba ammu mõtteis kummitanud. Viimaks oled mõtetest tegudeni jõudnud ning seega avan 1. septembril mealpreppijate ja kehahäkkijate kogukonna. See eksisteerib esialgu kinnise Facebooki grupina. Kogukonna liikmelisus on kuutasupõhine ning liikmeks saab siin kodulehel (kui õige aeg käes on).

Mida see kogukond pakub?

Soovin kokku koguda inimesed, kes tahavad oma elu ja tervise järgmisele tasemele viia. Esmane tööriist on siinkohal meal prep, sest see on mu peamine fookus puhtalt fitnessi tõttu. Ma ei kujuta oma elu meal prepita ettegi!

Kogukonnas:

  • jagan igal nädalal 3 retsepti, mida preppida saad – 1 neist suhkruvaba magustoit!
  • 2 korda kuus postitan pikema kasuliku video, näiteks kodune trenn (saad kohe kaasa teha) või hariv sisu (räägin mingil teemal) – teemad selguvad täpsemalt vastavalt kogukonna soovidele
  • toetame üksteist mealpreppimise ja kehahäkkimise teekonnal – vormime enda parimat mina
  • jagame pilte toitudest ja vahetame retsepte
  • jagame infot soodukate, koodide jms kohta (nt kust saab parima hinnaga tiigerkrevette)

Kuidas liituda saab?

Hoia silma peal minu Instagramil. Annan teada, kuidas protsess käib. Kogukond avab uksed 1. septembril.

————————————————–

P.S. Ma ei kanna palju ehteid, sest ei taha, et ükski ese mind segaks. 24/7 on mul vasakul randmel Polari spordikell, mis mõõdab mu und ja samme. Kõrvarõngad võtan vahel ära. Paremal randmel on üks käevõru, mis samuti mind igal pool saadab. See on lihtne metallist võru, keskel kiri “MINU INIMENE”. Kellegi jaoks olen ma tema inimene. See on kingitus armsalt sõbrannalt, kes on osalt ka mu kogukond. Samas on see otsekui meeldetuletus, et esmajoones olen mina ise enda inimene. Minu inimene nr 1 = mina.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga