Fitnessijutud – enesearengu podcast

Fitness on enamat kui lihtsalt trennitegemine ja toitumise jälgimine. Fitness on elustiil. Podcastiga “Fitnessijutud” soovin bikiini fitnessi võistlussportlasena tutvustada sulle võistlemismaailma telgitaguseid. Jagan ka nippe ja töövahendeid, mida sina saad oma elus rakendada. Podcastis käivad külalised: sportlased, treenerid, füsioterapeudid, minu pere ja sõbrad, kes on mind kõrvalt jälginud. Kõigil neist on oma arvamus. Kõigiga vestlen erinevatel vingetel teemadel. Podcasti “Fitnessijutud” leiad Spotifyst ja Podcast.ee lehelt.

On sul küsimusi, millele soovid vastust? Teemasid, mida käsitleda? Tahad kedagi külaliseks pakkuda, kasvõi iseennast? “Fitnessijutud” on avatud igasugustele põnevatele pakkumistele! Võta minuga ühendust näiteks Instagramis, seal vastan kõige kiiremini: silja_ps

Minuga saab ühendust ka kontaktivormi kaudu siit.

Osa #13: Häki oma keha ja naudi fitnessi täiega

Fitnessisportlased saavad kasutada nutikaid kehahäkke, et oma keha toetada. Need tulevad eriti kasuks võistlusdieedi ajal, mil keha on ekstreemses olukorras. Kas sina tead, mis on olulisemad kehahäkid? Vestlesime sellest tervisekoolitaja Timo Ojaga täpsemalt.

Osa #12: Enesepiitsutamisest ja ülesöömisest teadliku eluni

Külas on personaaltreener ja toitumisnõustaja Iti Ots, kes on kõik ekstreemsused omal nahal ära kogenud ja sellest kõigest taastunud. Vestleme ülesöömisest ja ületreenimisest ning kuidas ennast armastavalt neist aukudest välja tulla.

Osa #11: Fitness ja emadus on enesearengu kiirteed

EMA 2.0 muutumistsükli looja Katrin Loodus aitab leida seoseid fitnessi ja emaduse vahel. Mõlemad on omal moel enesearengu kiirteed, sest panevad su muutuma, kui soovid tõhusalt toime tulla. Katrin õpetab ka ajajuhtimist, mis on fitnessitrennide ja elustiili planeerimisel samuti väga olline faktor.

Osa #10: Toitumises märka detaile ja hoia silma peal üldpildil

Külas on Liisa Fitnessi asutaja personaaltreener ja fitnessi entusiast Liisa Hunt. Võtame fookusesse toitumise, kus olulised on nii suur tervikpilt kui ka väiksed detailid. Ometi ei tasu detailidesse liialt kinni jääda. Mida me selle all täpsemalt mõtleme? Kuula ja saad teada! Lisaks kuuleb selles episoodis nii mitmeidki kasulikke toitumisnippe.

Osa #9: Sportlase identiteeti saab ehitada harjumustega

Järjekordses sooloepisoodis avan, mida tähendab minu jaoks lause “ma olen sportlane”. Mis tunne on olla peast sportlane? Kuidas identiteeti endale harjumuste abil luua? Millega tuleks harjumusi kujundades arvestada? Kuidas erinevad inimesed endale harjumusi loovad?

Osa #8: Appi, mu õde hakkas sportlaseks!

Külas on mu õde Heili Naat, kes töötab värbajana ning on väga hea inimestetundja. Ühtlasi on ta kogu mu sportlasteekonda – jooksjast fitnessisportlaseni – kõrvalt näinud ning oskab rääkida ka mõne piinlikuma seiga mu noorusajast. Kuidas see kõik tema pilgu läbi tundub? Mida ta imetleb? Ja… kas mul on väärikust?

Osa #7: Teised lavad ehk korjame kogemusi

Igasugune lavakogemus rikastab. Oleme viimase paari nädala jooksul esinenud ja võistlenud hoopis teistmoodi lavadel ning jagame neid elamusi ka kuulajatega. Laval tasub fitnessisportlasena käia, sest harjud inimeste silme ees olema. Euroopa meistrivõistlused fit modelli kategoorias, burlesk, Grillfesti fitnessishow ja tantsumaraton. Minuga vestlevad jõusaalipoisid Siim Allmann ja Madis Laos.

Osa #6: Meal prep hoiab elu kontrolli all

Selles episoodis tutvustan meal prepi erinevaid võimalusi. Fitnessimaailmas on see väga levinud tööriist. Tõenäoliselt oled sinagi Instagramis täidetud toidukarpide virnasid märganud. Samas sobib see ükskõik kellele, mitte ainult sportlastele! Mis see on ja kuidas saab see su elu kergemaks muuta?

Osa #5: Fitnessitreeningutest füsioterapeudi pilgu läbi

Viiendas osas on külas füsiterapeut ja treener Raiko Karpov, kellel on kogemusi nii jalgpallist kui jõusaalist. Nii tippsportlase kui ka harrastajana. Võtame fookusesse treeningute ülesehitus ja paneme eriti suurt rõhku tehnikale. Juttu tuleb ka vigastustest ja liikuvuse amplituudist. Kui sind on näiteks alati vaevanud küsimus “kas põlv võib üle varba minna?”, siis siit saad vastuse!

Osa #4: Kuidas mehed ja naised fitnessivõistlusteks valmistuvad?

Neljandas osas on külas rannafitnessi sportlane Siim Allmann. Keskendume meeste ja naiste erinevustele ja sarnasustele võistlusteks valmistumisel. Siia alla käib nii toitumine, treening kui ka poseerimine. Avame ka üldisemalt oma mõtteviisi spordivallas. Kuula, kui soovid teada, mis on meestel-naistel ühist ja erinevat!

Osa #3: Bikiinifitnessi telgitagustest ehk kuidas võistlusteks valmistumine käib

Kolmandas osas on külas bikiinifitnessi sportlane ja minu tiimikaaslane (Fitnesskool) Amonia Maar. Ta on väga järjepidev ja vinge naine, kel on seljataga päris esimene hooaeg, millesse mahtus nii kohalik karikavõistlus kui ka Euroopa Meistrivõistlused Hispaanias. Kuidas käib võistlusteks valmistumine? Kuidas sai Amoniast sportlane? Mida ta sööb? Mis edasi?

Osa #2: Elu fitnessisportlasega aitas läbipõlemisest taastuda

Teises osas räägib coach Anita Räpp perioodist, mil elas koos fitnessisportlase ehk minuga. Tema taust on hoopis teistsugune ning lisaks maadles ta sel perioodil läbipõlemisega. Kuula, kuidas kooselu meid mõlemat toetas ja aitas tal häid harjumusi üle võttes taastuda.

Osa #1: Õnnestunud treening saab alguse unest ja rutiinist

Läksime saatekülalise Madis Laosega – sportlane, treener, kogemusnõustaja – süvitsi une ja rutiini tähtsustamisse. Tõdesime, et kui põhiasjad on paigast ära, on ikkagi raske õnnestuda. Jagasime ka mõnda nippi, mis meile endile kasuks on tulnud.